Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach ma już 140 lat!

14 września 2023    
Publikacja: O24

W minioną sobotę 9 września 2023 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach obchodziła niezwykle zacny jubileusz 140 – lecia powstania jednostki. W taki sposób strażacy z Ciężkowic relacjonują przebieg tego wydarzenia na swojej stronie na portalu Facebook:

Sobota 9 września 2023 roku była dla nas wyjątkowym dniem. Świętowaliśmy wtedy jubileusz 140-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach, którego hasłem były słowa Alberta Einsteina „Tylko życie poświęcone innym jest warte przeżycia”. Cieszymy się, że swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Sejmu RP, władz samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego oraz gminnego, władze Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej, przedstawiciele Policji oraz innych służb mundurowych.

Uroczyste obchody rozpoczęły się od mszy świętej sprawowanej z Sanktuarium Pana Jezusa Miłosiernego w Ciężkowicach. Po jej zakończeniu i przemaszerowaniu na płytę ciężkowickiego Rynku rozpoczęła się dalsza część obchodów czyli uroczysty apel. W czasie jego trwania odczytany został rys historyczny 140 lat istnienia jednostki oraz miało miejsce bardzo ważne wydarzenie jakim było wręczenie proporca dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Od tego momentu delegacja MDP z proporcem będzie brała udział w uroczystościach religijnych oraz patriotycznych. Kolejnym punktem apelu były odznaczenia, które  wręczone zostały dla naszych druhów. Odznaczeni zostali:

Złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa:

dh Bartłomiej Kuklewicz

dh Bogusław Madej

Srebrnym Medalem za zasługi dla pożarnictwa:

dh Piotr Stanuch

Brązowym Medalem za zasługi dla pożarnictwa:

dh Dominika Ulmańska

dh Marzena Piszczek

dh Jacek Cygan

dh Grzegorz Cygan

dh Marcin Podobiński

dh Dariusz Oleksowicz

dh Paweł Włudyka

dh Andrzej Drażnycia

Odznaczeniem Strażak Wzorowy:

dh Patryk Wiatr

dh Bartłomiej Kiełbasa

dh Maciej Rzepiela

dh Zuzanna Kwaśna

dh Magdalena Furtak

dh Tomasz Kozioł

dh Grzegorz Kozioł

Otrzymaliśmy zaszczytną nagrodę Złoty Medal „Polonia Minor” nadawaną przez Województwo Małopolskie. Nagroda „Polonia Minor” jest przyznawana przez samorząd województwa małopolskiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski. Dziękujemy władzom Województwa Małopolskiego za tak zaszczytne wyróżnienie. Nie zabrakło także docenienia Orkiestry Dętej im. Jana Muchy. Otrzymała ona wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Ciężkowice”, które zostało przyznane przez Radę Miejską w Ciężkowicach.

140 lat to niezwykle długi czas, dlatego nie mogliśmy zapomnieć o druhach seniorach, którzy przez lata tworzyli naszą jednostkę działając na jej rzecz oraz wychowując kolejne pokolenia strażaków. Druhowie seniorzy zostali uhonorowani okolicznościowymi statuetkami doceniającymi ich trud i pracę włożoną w działalność na rzecz OSP Ciężkowice.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim firmom i osobom prywatnym, którzy przekazali środki finansowe na organizację jubileuszu. Szczególne podziękowania kierujemy do naszych druhów za zaangażowanie, wysiłek i poświęcony czas podczas prac przygotowujących do obchodów jubileuszu.

Tekst i zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna w Ciężkowicach

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl