Orszak Trzech Króli w Brzozowej

13 stycznia 2023    
Publikacja: REDAKCJA

Narodzonemu Jezusowi w Betlejem hołd złożyli Trzej Mędrcy. W ten sposób objawili światu Syna Bożego. 6 stycznia obchodzone jest święto upamiętniające to wydarzenie. W tym dniu zacni Monarchowie pojawili się również w naszej miejscowości. Towarzyszył im orszak, który radosnym i donośnym śpiewem, w myśl tegorocznego hasła: „Niechaj prowadzi nas gwiazda” obwieszczał dobrą nowinę i przybycie gości.

Na wozie ciągniętym przez pięknie ustrojone konie, korowód wyruszył z Faściszowej i dolnej Brzozowej, prowadząc Króla reprezentującego tę część parafii. Przejechał bocznymi drogami miejscowości i dotarł na miejsce spotkania z pozostałymi Mędrcami – przedstawicielami Policht i Górnej Brzozowej.

Po powitaniu i odczytaniu  przez ks. Edwarda Marcinkiewicza fragmentu ewangelii Orszak, prowadzony przez miejscowych strażaków z OSP i konnych jeźdźców, wyruszył w stronę kościoła. Przy świątyni powitali go parafianie oraz ksiądz katecheta. Prezbiter podkreślił, że wydarzenie to jest wyznaniem wiary w Boga i kultywowaniem pięknych tradycji chrześcijańskich. Podziękował uczestnikom i organizatorom. Następnie Królowie w procesji  zostali wprowadzeni do świątyni. Tu pokłonili się Dzieciątku, złożyli dary i rozpoczęła się Msza święta.

W role Mędrców wcielili się:

Stanisław Gucwa,  Rafał Socha i Mariusz Kieroński.

Powozy wystawili Krzysztof Kolano i  Tadeusz Nadolnik.

Wierzchem na czele orszaku jechali: Łukasz Żaba, Julia Potępa, Gabriela Potępa, Stanisław Kwiek, Barbara Dębosz,  Lena Witek, Urszula Witek, Krystian Knapik,  Anna Jarzębak.

Przemarsz uświetniły panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Polichtach i Brzozowej oraz śpiewacy, goście i parafianie.

O bezpieczeństwo i porządek zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Brzozowej. Wydarzenie fotografował Zbigniew Gotfryd (OSP)

Organizator dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w tegoroczne obchody epifanii Jezusa Chrystusa.

Tekst: Z. Buratowska
Zdjęcia: Zbigniew Gotfryd

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl