Piknik Rodzinny w Bogoniowicach

23 czerwca 2022    
Publikacja: m@c

Występy artystyczne dzieci i dorosłych, zawody sportowe, licytacje rękodzieła, możliwość skosztowania lokalnych potraw – to wszystko czekało na mieszkańców Bogoniowic podczas Pikniku Rodzinnego, zorganizowanego 18 czerwca przez Koło Gospodyń Wiejskich z tej miejscowości. Po części nawiązującej do tradycji ludowej przyszedł czas na zabawę z udziałem przedstawicieli wszystkich pokoleń. Zaprezentowano też m.in. lekcje tańca belgijskiego oraz układy choreograficzne w wykonaniu dzieci ze Świetlicy Wiejskiej i Oddziału Przedszkolnego przy  Szkole Podstawowej w Bogoniowicach.

Warto podkreślić, że wiele osób, które w pogodne sobotnie popołudnie odwiedziło bogoniowicki park, nie wróciło do domów z pustymi rękami ,czekało na nich dużo niespodzianek które znajdowały się w pączkach.

Postawiliśmy sobie za cel zorganizować festyn gdzie przede wszystkim chcieliśmy postawić na różnorodność – tak, aby każdy odnalazł coś dla siebie. Dlatego nie zabrakło zarówno piosenek z repertuaru Mieczysława Fogga, pieśni i regionalnych przyśpiewek ludowych, jak też nowoczesnych utworów tanecznych. Przeprowadziliśmy zawody sportowe, licytacje rękodzieła. Pozytywne opinie po imprezie tylko motywują nas do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności. Społeczności bardzo zgranej, zintegrowanej, co podkreślali zaproszeni goście  i  mieszkańcy – przyznała Marta Ćwiklik, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Bogoniowicach.

Bogoniowicki Piknik Rodzinny uświetnili swoją obecnością  m.in. wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Wojciech Skruch, burmistrz Ciężkowic Stanisław Kuropatwa i dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice Bogdan Krok, który  zapowiedział kolejne zadania artystyczne dla Koła Gospodyń Wiejskich w Bogoniowicach.

Dziękując za  liczne  słowa uznania dla pomysłodawców i organizatorów przewodnicząca KGW Bogoniowice Marta Ćwiklik zapowiada tajemniczo – ciąg dalszy nastąpi.

Autor: Bożena Baniak

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl