Pocisk artyleryjski ujawniony podczas prac budowlanych

30 czerwca 2022    
Publikacja: m@c

W piątek po południu dyżurny KMP w Tarnowie odebrał informacje o odnalezieniu niewybuchu podczas prac budowlanych w Lubince. Policjanci rozpoznali przedmiot, wbity w miękką warstwę ziemię jako pocisk artyleryjski kalibru 150 milimetrów.

W piątek, 24 czerwca po godzinie 13 do dyżurnego tarnowskiej Policji wpłynęła informacja o odnalezieniu przedmiotu przypominającego pocisk, który został wykopany podczas prac budowlanych w Lubince. We wskazane miejsce został skierowany patrol minersko-pirotechniczny z tarnowskiej komendy, który określił niebezpieczne znalezisko, jako niewybuch z czasów wojennych. Pocisk artyleryjski kalibru 150 milimetrów został odnaleziony podczas równania terenu pod budowę domu. Nie było konieczności ewakuacji z uwagi na znaczą odległość od najbliższych zabudowań. O znalezisku zostali powiadomieni saperzy z 21 batalionu Wojska Polskiego z Rzeszowa, którzy sobotę przed południem odkopali niewybuch, zabezpieczyli i wywieźli do miejsce jego neutralizacji.

Ponawiamy apel o właściwe zachowanie przy znalezieniu tego typu niebezpiecznych przedmiotów. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić takich znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce i powiadomić policję, która zajmie się wszystkim.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl