Podczas budowy drogi znaleziono pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej

24 sierpnia 2023    
Publikacja: m@c

W środę (23.08) w miejscowości Szerzyny doszło na nagłego wstrzymania budowy drogi, ponieważ operator koparki zauważył przedmiot przypominający pocisk. Na miejsce prowadzonych prac ziemnych oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zadysponował policjantów z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Pirotechnicznego, którzy zabezpieczyli teren.

Ustalono, że odkopany przedmiot jest pociskiem artyleryjskim kalibru 75 mm i jest najprawdopodobniej pozostałością z czasów II wojny światowej. Wydobyty pocisk pozbawiony był zapalnika i materiału wybuchowego i w tym stanie nie zagrażał bezpieczeństwu osób. Nasz region nadal obfituje w tego typu znaleziska, pozostałości po przemieszczających się liniach frontu na różnych etapach konfliktów zbrojnych, rozgrywanych w XX wieku. Po wydobyciu z ziemi są zazwyczaj już mocno zanieczyszczone, skorodowane i trudne do identyfikacji.

Prosimy o zachowanie ostrożności, w przypadku podejrzenia, że wydobyty z ziemi przedmiot może być pociskiem, elementem broni lub amunicji. Prosimy o zabezpieczenie miejsca przed dostępem osób postronnych i niezwłoczne powiadomienie policji.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl