Podsumowanie świąt wielkanocnych w regionie tarnowskim

11 kwietnia 2023    
Publikacja: m@c

Dość zimny świąteczny czas wielkanocny nie napawał optymizmem. Policjanci w Tarnowie i regionie nie odnotowali żadnych wypadków, pomimo tego, że dwa zdarzenia drogowe wyglądały bardzo groźnie.

Już w piątek w godzinach popołudniowych doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego na tarnowskim odcinku autostrady A4 w kierunku Tarnowa. Kierowca osobówki pomiędzy węzłami Brzesko, a Tarnów-Mościce uderzył w bariery energochłonne i ekrany wygłuszające. Zadysponowane na miejsce służby ratunkowe zablokowały ten odcinek autostrady, który niedługo później został zwężony do jednego pasa ruchu. Kierowca czerwonej hondy, tłumaczył policjantom, że zmęczony długim prowadzeniem pojazdu, usnął za kierownicą. Następnie zjechał na prawą stronę i uderzył w infrastrukturę autostrady. Jechał sam i nic mu się nie stało. Zniszczone zostało jedynie jego auto. Utrudnienia w tym miejscu trwały kilkadziesiąt minut do czasu usunięcia wraku pojazdu.

W niedzielę wielkanocną policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego w Czyżowie. Okazało się, że kierowca samochodu osobowego na jednym z zakrętów nie zapanował nad swoim samochodem i wpadł do przydrożnego rowu melioracyjnego. Ratownicy medyczni przetransportowali ranną kobietę do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej z urazem ręki. Policjanci ustalając przebieg tego zdarzenia sprawdzili trzeźwość jego uczestników. Okazało się, że trzy osoby poruszające się tym samochodem to obywatele Ukrainy i wszyscy są pod wpływem alkoholu. Kierowca nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość, związku z czym został pobrana od niego pobrana krew na jego zawartość i został zatrzymany w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W obu przypadkach wszelkie okoliczności zostaną wyjaśnione w prowadzonych postępowaniach.

W świąteczny weekend na drogach regionu tarnowskiego odnotowany w sumie 15 kolizji, w których jedna osoba została ranna, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierowców, odebrano 11 uprawnień do prowadzenia pojazdów w związku z przekroczeniem prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W analogicznym okresie zeszłego roku tarnowscy policjanci odnotowali 20 kolizji, zatrzymano 4 nietrzeźwych kierowców oraz zatrzymano 2 uprawnienia do kierowania pojazdami w związku z przekroczeniem prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

 

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl