Ponad 100 szachistów rywalizowało o Puchar Wójta Gminy Gromnik

10 marca 2023    
Publikacja: REDAKCJA

5 marca w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się już po raz drugi Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Gromnik. W ciągu zaledwie dwóch lat od pierwszej edycji, turniej stał się już tradycją i cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 100 uczestników, którzy stawili czoła sobie w rywalizacji na planszy szachowej. Szachiści mieli do dyspozycji kilka rund, w których musieli wykazać się swoją umiejętnością logicznego myślenia, cierpliwością i koncentracją. Wszyscy zawodnicy otrzymali okazję do zmierzenia się z czołowymi graczami w regionie oraz zdobycia cennych doświadczeń.

Organizatorzy Turnieju Szachowego o Puchar Wójta Gminy Gromnik podkreślają, że szachy to gra, która pozytywnie wpływa na rozwój intelektualny i umysłowy, a także uczy samodyscypliny i samokontroli. Dlatego też inicjatywy promujące szachy, takie jak ten turniej, cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Ogromne zainteresowanie turniejem pokazuje, że szachy to nie tylko gra dla wybranej grupy osób, ale również sport, który zyskuje coraz większe uznanie wśród różnych grup wiekowych i społecznych. Turniej ten nie tylko umożliwia rywalizację i zdobywanie doświadczenia, ale także integruje lokalną społeczność, promując jednocześnie wartości takie jak umiejętność logicznego myślenia, cierpliwość i koncentracja.

Źródło: GOK Gromnik

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl