Ponad 17 mln zł w 2021 roku pomocy Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego dla Gminy Gromnik

10 stycznia 2022    
Publikacja: Paweł Hołda

W dniu 20 grudnia 2021 r. w Urzędzie Gminy Gromnik Poseł na Sejm z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Pan Wiesław Krajewski spotkał się z przedstawicielami samorządu gminy. Celem spotkania było podsumowanie I edycji programu „Polski Ład” oraz współpracy w kończącym się roku 2021. Obecni na spotkaniu Radni Rady Gminy – Barbara Smoleń-Wójcik, Władysława Klimek, Bronisław Kucharzyk, Józef Kras, Wojciech Żaba, Sołtys miejscowości Siemiechów Waldemar Gądek oraz Wiceprezes OG OSP RP Zbigniew Gotfryd jednogłośnie stwierdzili, że tak dobrego, zasobnego w pozyskane środki finansowe roku budżetowego gmina nie miała chyba nigdy jeszcze w swojej historii. Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzepienniku Marciszewskim Celina Kwaśna, która z wielkim zaangażowaniem przygotowała plany budynku nowej szkoły, doprowadziła do jej wybudowania i oddania do użytku, tym razem nie kryła wielkiego zaskoczenia i zadowolenia z pozyskanych środków na budowę wyczekiwanej od lat sali gimnastycznej w Rzepienniku Marciszewskim. Aktualnie prowadzona jest budowa sali gimnastycznej w Brzozowej ze środków pozyskanych w 100% spoza budżetu Gminy Gromnik.

Kolejne sołectwo, tym razem Siemiechów, otrzymało wsparcie na kompleksowy remont Domu Ludowego. Również w Golance zostanie przeprowadzona adaptacja poddasza i otoczenia szkoły podstawowej. Pozyskane środki pozwolą także na wybudowanie przyszkolnego boiska sportowego w Chojniku oraz obiektu rekreacyjnego w Polichtach. Z dodatkowych środków otrzymanych z kancelarii Premiera zostanie zmodernizowana infrastruktura kanalizacji na terenie miejscowości Gromnik oraz rozbudowana stacja uzdatniania wody i szereg innych prac w sieci wodociągowej.  Jak podkreślił Radny Bronisław Kucharzyk, wszystkie powyższe inwestycje nie byłyby możliwe bez wsparcia finansowego jakie nasza gmina uzyskała dzięki sprawowanym rządom w naszym kraju przez Zjednoczoną Prawicę. Szczególne podziękowanie należy się Panu Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, jak również Panu Posłowi Wiesławowi Krajewskiemu, którego zaangażowanie i pomoc w pozyskaniu tych środków jest widoczna na każdym kroku.

Gmina Gromnik otrzymała w 2021 roku 17 mln zł.

Z budżetu Gminy nigdy nie bylibyśmy w stanie tych inwestycji przeprowadzić.       

Kolejnym tematem spotkania były propozycje do kolejnych edycji programu „Polski Ład”, które w zarysie zdefiniował Wójt Gminy Gromnik Bogdan Stasz. Pan Poseł Krajewski podkreślił, że bardzo ważnym jest, aby te propozycje były dobrze przemyślane i skonsultowane z mieszkańcami, aby podniosły poziom życia, służyły dobrze całej społeczności lokalnej, a przede wszystkim przyczyniły się do rozwoju Gminy Gromnik.

Pan Poseł Wiesław Krajewski przekazał Wójtowi Gminy symboliczne czeki.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku obecni złożyli Panu Posłowi życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia i sił do dalszego wspierania naszej Gminy.

Autor: Zbigniew Gotfryd

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl