Powitanie fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego w OSP Gromnik

28 kwietnia 2024    
Publikacja: Paweł Hołda

26 kwietnia , w jednostce Straży Pożarnej w Gromniku, odbyło się wielkie wydarzenie – powitanie fabrycznie nowego ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Scania. Ten imponujący pojazd został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania, które znacząco zwiększą zdolności i skuteczność jednostki w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Pojazd wyposażony jest w zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 500 litrów, co zapewni odpowiednie zapasy podczas akcji gaśniczych.

Nie można zapomnieć o dodatkowym wyposażeniu, które czyni ten samochód niezastąpionym narzędziem jednostki. Wciągarka elektryczna oraz pneumatyczny maszt oświetleniowy wykonany w technologii LED zapewnią  niezbędne wsparcie podczas akcji ratunkowych, nawet w warunkach ograniczonej widoczności.

Ponadto, samochód zostanie wyposażony w sprzęt ratownictwa drogowego wysokościowego oraz medycznego, co umożliwi mu pełnienie roli samochodu pierwszego wyjazdu w różnorodnych sytuacjach kryzysowych.

Całkowity koszt zakupu tego nowego pojazdu wyniósł  kwotę 1 534 900 złotych z czego 1 000 000 zł. pochodzi z funduszu Polski Ład natomiast 534 900 zł. z samorządu Gminy Gromnik.

 
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl