Powstała spółka, która wybuduje mieszkania na wynajem o umiarkowanym czynszu

03 sierpnia 2021    
Publikacja: REDAKCJA

W Małopolsce powstanie 720 mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu – wczoraj w Brzesku, w obecności wicepremiera Jarosława Gowina, wiceministrów Anny Korneckiej i Andrzeja Guta-Mostowego oraz posła Stanisława Bukowca, podpisano akt notarialny spółki „SIM Małopolska”. Jej udziałowcami są Krajowy Zasób Nieruchomości i 16 małopolskich gmin, w tym gmina Ciężkowice, którą przy podpisywaniu aktu reprezentował burmistrz Stanisław Kuropatwa.

Powołana do życia spółka planuje budowę mieszkań przeznaczonych na wynajem dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale posiadają zdolność czynszową. To mieszkania dla rodzin o średnich dochodach, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym.

Mieszkania wybudowane zostaną na gruntach należących do wspólników SIM Małopolska, czyli gmin: Brzesko, Borzęcin, Ciężkowice, Dąbrowa Tarnowska, Gnojnik, Gorlice, Korzenna, Miechów, Rabka-Zdrój, Ryglice, Stary Sącz, Trzciana, Tuchów, Wieliczka, Wierzchosławice, Zakliczyn.

Budowa mieszkań w ramach SIM ma być dofinansowana bezzwrotną dotacją w wysokości do 45 proc. kosztów. Na stworzenie SIM samorządy otrzymują bezzwrotne wsparcie w wysokości 3 mln zł. Ponadto spółka ma otrzymać preferencyjny kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego. Każda z gmin uczestniczących w programie może jeszcze liczyć na tzw. grant na infrastrukturę w wysokości 10 proc. wartości inwestycji.

Zdjęcia: pjg.org.pl

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl