Pracowite dni strażaków w gminie Bobowa

26 kwietnia 2024    
Publikacja: 112

Mijający tydzień, a szczególnie środa, czwartek i piątek, był bardzo pracowity dla druhów z terenu gminy Bobowa. W tych dniach doszło do kilku zdarzeń, które wymagały interwencji jednostek straży pożarnej.

fot. OSP Jankowa

W środę 24 kwietnia po godzinie 15:00 wpłynęło bardzo groźnie brzmiące zgłoszenie o pożarze w kuchni w jednym z domów jednorodzinnych w Jankowej. Na miejsce niezwłocznie udały się jednostki OSP z Jankowej oraz Bobowej, a także z PSP Gorlice. Pożarem objęty był okap znajdujący się w kuchni. Sytuacja została opanowana jeszcze przed przybyciem strażaków przez 14-letnią dziewczynę, mieszkankę tego domu. Jej błyskawiczna reakcja pozwoliła ograniczyć straty wywołane przez pożar do minimum. Za taką bohaterską postawę, dziewczynie należą się słowa uznania i gratulacje zachowania zimnej krwi i trzeźwego umysłu w obliczu zagrożenia. Spaleniu uległo kilka elementów wyposażenia kuchni. Obecni na miejscu byli także funkcjonariusze Policji.

Natomiast w czwartek 25 kwietnia, około godziny 11:30 druhowie z Bobowej udali się do miejscowości Stróżna. Zgłoszenie, które wpłynęło do służb ratowniczych mówiło o osobie porażonej prądem. Kiedy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia obecni byli tam już ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego oraz Patrol Policji. Ostatecznie okazało się, że porażenie prądem nie miało miejsca, a osoba jedynie zasłabła.

fot. OSP Bobowa

Kolejną interwencją strażaków był wyjazd do palącej się sadzy w kominie w piątek 26 kwietnia kilka minut po godzinie 9:00. W działaniach uczestniczyli druhowie z Siedlisk oraz Bobowej, a także zastęp z PSP Gorlice. Strażacy ugasili pożar oraz wyczyścili przewód kominowy, aby zapobiec ponownemu zapłonowi.

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl