Relacja z Koncertu Karnawałowego Orkiestry Dętej z Ciężkowic

21 lutego 2024    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Ognista „Habanera”, burzowa polka “Grzmoty i błyskawice”, a w akcji nawet KOWADŁO – innymi słowy – nie było nudy!

Podczas koncertu karnawałowego, który odbył się 11 lutego w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej, Orkiestra Dęta im. Jana Muchy z Ciężkowic wzięła na warsztat klasykę – w siedzibie mistrza Paderewskiego nie mogło być inaczej! Wzorem słynnego Koncertu Noworocznego Filharmoników Wiedeńskich, w sali koncertowej “Stodoła” wybrzmiały kultowe utwory muzyki operowej, a wśród nich – walce, arie, serenada sentymentalna oraz zamykający koncert – tradycyjny “Marsz Radeckiego”.

Utwory klasyczne rozpisane na orkiestrę dętą pozwoliły się także wykazać młodym solistkom-instrumentalistkom orkiestry: flecistkom Ewelinie Gucwie i Monice Kachniarz, a także oboistce Annie Drażnyci, które sprawdziły swoje umiejętności w wymagającym repertuarze lirycznym – ale i momentami – pełnym dramaturgii.

Cieszymy się, że koncert uświetnili zaproszeni goście – niezwykły talent wokalny w utworach “Kto me usta całuje, ten śni” (Aria Giuditty Franza Lehara) oraz “Przetańczyć całą noc” (z musicalu “My Fair Lady” autorstwa Fredericka Loewe) zaprezentowała sopranistka Edyta Pałucka, natomiast na skrzypcach ognistą “Habanerę” z opery „Carmen” George’a Bizeta zagrała Karolina Janusz.

Serca publiczności skradła niewątpliwie “Polka z kowadłem” Josefa Straussa, co potwierdza tezę, że dosłownie wszystko może posłużyć za instrument i zaskoczyć niejednego słuchacza! Cieszymy się, że mogliśmy spróbować naszych sił w tym “niecodziennym” repertuarze, co było dla nas nowym, muzycznym doświadczeniem i na pewno – cenną nauką.

Zapraszamy już dziś na kolejne koncerty naszej orkiestry, podczas których postaramy się Was zaskoczyć niejednym utworem i …. instrumentem!

Tekst: Marzena Piszczek

Zdjęcia: Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl