Rodzinny piknik nad wodą

22 czerwca 2022    
Publikacja: m@c

Kolejne „Rodzinne wędkowanie” za nami. Piknik połączony z łowieniem ryb tym razem miał miejsce na stawach hodowlanych w Siekierczynie w niedzielne popołudnie 19 czerwca.

Imprezę przed laty wymyśliło kilku członków Koła Wędkarskiego nr 15 w Ciężkowicach. Kiedy to było? Jakieś osiemnaście a może dziewiętnaście lat temu. Tutaj panowie się nie są zgodni co do dokładnej daty. Na początku zapraszali swoje rodziny i znajomych. Ale tak samo jak obecnie chodziło im przede wszystkim o dobrą zabawę i wypoczynek. Z każdym rokiem przybywało uczestników ale także i życzliwych sponsorów. Wielu z nich pomaga w organizacji „Rodzinnego Wędkowania” do dzisiaj. Od kilku lat te rodzinne spotkania nad wodą z wędką wspiera Gminna Komisja Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wszak cel jest zacny. W tym roku dołączyło Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice, oraz Komitet Społeczny (Pomoc Ukrainie). Dzięki tej wspólnej akcji wszyscy uczestnicy mogli zajadać się za darmo pieczoną kiełbaską, pić słodkie i niesłodkie napoje a dzieci oprócz tradycyjnych dyplomów zaniosły do domów paczuszki ze słodyczami i nagrodami niespodziankami. Radosny gwar polskich i ukraińskich rozmów mieszał się z okrzykami tych szczęściarzy, którym udało się złapać choćby małą rybkę. Pogoda dopisała a dzięki temu, że woda chłodziła otoczenie można było się zrelaksować po całym tygodniu.

Podziękowania składamy sprawdzonym sponsorom imprezy a są to: Andrzej Pierz „Api Steel”, Spółdzielnia „Jedność” z Kąśnej Dolnej, Delikatesy „Centrum”, Władysław Cygan „Sklep mięsny”, Przedsiębiorstwo „Kombud”, Przetwórnia „Dworek”- Państwo Szybowscy, Agnieszka Włudyka „Zakład fryzjerski”, Małgorzata i Stanisław Grabowscy, Maciej Gurgul, Krzysztof Pierz.

Źródło: CKiPG Ciężkowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl