Rusza budowa Ścieżki w Koronach Drzew

08 lipca 2021    
Publikacja: O24

Kolejna duża inwestycja w Gminie Ciężkowice została rozpoczęta. Po piątym przetargu, który doszedł do skutku, udało się wyłonić wykonawcę, który wybuduje Ścieżkę w koronach drzew. Nastąpiło symboliczne wbicie łopaty w miejscu, gdzie ścieżka powstanie. To niezwykle istotna inwestycja, która jest dopełnieniem otwartego niedawno Parku Zdrojowego im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza, a także budowanego przy ulicy Parkowej Małopolskiego Centrum Edukacji Ekologicznej.

Uroczystość symbolicznego wbicia łopaty odbyła się w obecności Burmistrza Gminy Ciężkowice Stanisława Kuropatwy, Radnych Rady Miejskiej w Ciężkowicach, a także przedstawicieli firmy, która będzie realizować budowę inwestycji.

Zakończenie budowy Ścieżki w Koronach Drzew planowane jest na wrzesień roku 2022. Koszt inwestycji to blisko 15 milionów złotych.

Długość ścieżki będzie wynosić 1 014 metrów. Na długości 990 metrów będzie wyniesiona maksymalnie do 17 metrów nad poziom gruntu. Na trasie znajdzie się 8 tarasów edukacyjnych, jak również 3 tarasy sprawnościowe. Ścieżkę uzupełnią 2 niewielkie budynki obsługowe, w których znajdą się kasy, toalety, a także jedna sala warsztatowa. Ścieżka w koronach drzew zaprojektowana została jako konstrukcja stalowa wsparta na słupach, pomost z desek.

Natomiast „szlak nietoperzowy” będzie miał długość około 1,5 km połączy Budynek MCEE ze ścieżką. W jego skład będzie wchodzić 10 przystanków edukacyjnych w formie charakterystycznych dla regionu „latarni” (tzw. latarni kupieckich stawianych dawniej przy traktach handlowych), które w projekcie stanowić będą ciekawe elementy związane z edukacją przyrodniczą.

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl