Spotkanie opłatkowe w Jastrzębi

30 grudnia 2023    
Publikacja: Aneta Adamczyk

 

Kontynuując tradycję świąteczną, wzorem lat ubiegłych, Regionalne Stowarzyszenie Pogórzan w Jastrzębi, przy dużym zaangażowaniu Kół Gospodyń Wiejskich z Jastrzębi (górnej i dolnej) oraz Kąśnej Górnej, a także Domu Kultury w Jastrzębi i Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice zostało zorganizowane spotkanie wigilijne dla osób starszych i samotnych z terenu parafii Jastrzębia. Gościnnie w spotkaniu udział wzięli również mieszkańcy wsi Falkowa razem z przewodniczącym Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michałem Koralikiem.

Spotkanie rozpoczęła uroczysta Mszy Św. sprawowana w intencji uczestników w kościele parafialnym w Jastrzębi, po której wszyscy udali się do Domu Kultury w Jastrzębi, gdzie rozpoczął się wieczór wigilijny. Łamiąc się opłatkiem składano sobie życzenia świąteczno- noworoczne. Nie zabrakło również wigilijnych potraw, takich jak barszcz z uszkami, kompot z suszu oraz przeróżnych rodzajów pierogów.

Wieczór swoimi występami ubogaciła Schola pod kierownictwem pana Szczepana Słowika, która pełna dziecięcej radości zaśpiewała na scenie kolędy i pastorałki. Następnie wszyscy przybyli mogli wysłuchać wspaniałego koncertu kapeli „Pogórzanie”, po którym odbyło się wspólne kolędowanie

Z tego miejsca Aneta Adamczyk- prezes Regionalnego Stowarzyszenia Pogórzan w Jastrzębi pragnie podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować to spotkanie, członkom kapeli „Pogórzanie” oraz Scholi za wspaniałe występy, oraz wszystkim uczestnikom za piękne przeżywanie pamiątki narodzin Jezusa, życząc tym samym zdrowia, radości i życzliwości innych w nadchodzącym Nowym Roku.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl