Sprzęt ochronny dla jednostki OSP w Ciężkowicach

31 grudnia 2020    
Publikacja: m@c

30 grudnia w sali narad Urzędu Gminy w Ciężkowicach odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu ochronnego dla jednostki OSP w Ciężkowicach.

Jednostkę OSP reprezentowali : Prezes – Szumiński Leszek, Naczelnik – Robert Figas i Skarbnik Jan Marek Stanuch. Przekazanie nowoczesnego sprzętu ochronnego odbyło się w obecności pełniącego obowiązki Burmistrza Pana Stanisława Krawca, Sekretarz Gminy Beaty Weron Białas, Skarbnika Gminy Doroty Popieli. W spotkaniu uczestniczył także Poseł na Sejm RP Piotr Sak.

Gmina Ciężkowice w dniu 25.09.2020 r. złożyła wniosek do Ministra Sprawiedliwości o powierzenie realizacji zadań jednostce zaliczanej do sektora finansów publicznych w ramach środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wniosek aplikacyjny obejmował wsparcie finansowe w zakupie 6 kompletów mundurów ochronnych wraz z hełmami strażackimi dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Ciężkowice. Po pozytywnej ocenie wniosku aplikacyjnego dnia 19.11.2020 r. podpisano umowę na realizację zadania. Całkowita wartość projektu wyniosła 33 000,00 zł z czego dofinansowanie ze środków Funduszu Sprawiedliwości to 15 000,00 zł, natomiast pozostała kwota 18 000,00 zł to środki OSP Ciężkowice będące wkładem własnym.

Projekt ma na celu zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa strażaków w trakcie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych. Bezpieczeństwo akcji to podstawowy element, który pozwala zminimalizować awarie i ograniczyć do minimum sytuacje niebezpieczne, co z kolei pozwala na udzielenie szybkiej i fachowej pomocy ratującej życie.

Źródło: UG Ciężkowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl