Strażacy interweniują przy wielu zdarzeniach

14 maja 2021
Publikacja: 112

W obecnym tygodniu strażacy z terenu Pogórza kilkakrotnie wyjeżdżali do różnorakich zdarzeń. Interweniowali ochotnicy z Ciężkowic, Gromnika czy Tuchowa.

W poniedziałkowe popołudnie dźwięk syreny przerwał spokój w Ciężkowicach. Okazało się, że powodem alarmu jest niebezpiecznie pochylone drzewo w Jastrzębi. W działaniach mających na celu usunięcie niebezpiecznego drzewa brał udział jeden zastęp z OSP Ciężkowice.

Druhowie z Ciężkowic trwający tydzień mają niesamowicie pracowity, gdyż wyjeżdżali do zdarzeń również we wtorek i środę. W obydwu przypadkach ich zadaniem była neutralizacja wycieków.

 

We wtorek na ulicy Św. Floriana awarii uległ samochód osobowy, z którego na jezdnię wyciekło paliwo. Plama rozciągała się do ulicy Rynek. W działaniach wzięły udział jednostki OSP Ciężkowice oraz PSP Tarnów – posterunek czasowy JRG 2 w Siedliskach.

 

 

 

W środę natomiast strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ciężkowicach udali się na ulicę Partyzantów w Ciężkowicach, gdzie ich zadaniem była neutralizacja plamy substancji ropopochodnej z jezdni w lesie w „Rakutowej”.

Środowy wieczór przyniósł również zdarzenia drogowe, do którego doszło w Gromniku. Na ulicy Pogórze (droga powiatowa Gromnik – Polichty – Bogoniowice) samochód osobowy uderzył w słup energetyczny. Działania na miejscu zdarzenia prowadziły następujące służby: OSP Gromnik, PSP Tarnów – posterunek JRG 2 w Siedliskach, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, a także Pogotowie Energetyczne.

W piątek zaczął padać deszcz, na jezdni zrobiło się ślisko i warunki do jazdy nie były zbyt korzystne. Na słynącym ze złej sławy zakręcie w „piotrkowickim lesie” doszło do poważnego w skutkach wypadku. Kierujący osobowym BMW wpadł w poślizg w efekcie czego uderzył w jadącego z naprzeciwka Fiata Seicento. Kierujący nim 83-letni mężczyzna został w ciężkim stanie przetransportowany do szpitala. W działaniach wzięły udział jednostki OSP Piotrkowice, OSP Tuchów oraz PSP Tarnów – posterunek JRG 2 w Siedliskach. Działania na miejscu zdarzenia wykonywali również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Policji z Tarnowa.

Źródło: OSP KSRG Ciężkowice, OSP KSRG Gromnik, OSP KSRG Tuchów, KMP Tarnów, Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl