SUKCESY ORKIESTRY OSP Z SIEMIECHOWA

30 czerwca 2022    
Publikacja: Paweł Hołda

 

W maju rozpoczął się okres przeglądów i konkursów, który orkiestra OSP Siemiechów pod batutą Zenona Pajora zainaugurowała od uczestnictwa w XI Ryglickiej Paradzie Orkiestr Dętych o Puchar Burmistrza Ryglic, gdzie zdobyła główną nagrodę Grand Prix oraz otrzymała nominację do uczestnictwa w 44 Finale Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity”, który odbył się w dniach 23-26.06.2022r. w Nowym Sączu. W przeglądzie finałowym wzięły udział 33 orkiestry. W kategorii orkiestr dętych działających przy OSP siemiechowska orkiestra zdobyła wyróżnienie I stopnia.

 

5 czerwca w  Amfiteatrze Letnim w Tarnowie odbył się XV Przegląd Strażackich Orkiestr Dętych im. Ksawerego Stefańczyka. W przeglądzie tym siemiechowska Orkiestra Dęta odniosła kolejny sukces, zajmując l miejsce. Awansowała tym samym do reprezentowania powiatu tarnowskiego w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych Strażackich w Olkuszu.

 

W konkursie, który odbył się 26 czerwca 2022r. w Olkuszu wzięły udział reprezentacje orkiestr z IX powiatów województwa małopolskiego. Orkiestra OSP Siemiechów stanęła na podium zajmując III miejsce.

 

Sukcesów tych nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie, ciężka praca, liczne próby oraz ćwiczenie musztry paradnej w wykonaniu muzyków pod czujnym okiem kapelmistrza.

 

Pragniemy również poinformować o sukcesie, który osiągnęła Kapela Ludowa „Siemiechowianie” w Przeglądzie Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka, który odbył się w dniach 21 i 22 maja 2022r.  w Szczurowej. Kapela zdobyła główną nagrodę w kategorii Kapel Ludowych dorosłych, natomiast „Młodzi Siemiechowianie” zdobyli wyróżnienie w kategorii młodzieżowy zespół prezentujący folklor w formie artystycznie opracowanej „Krakowiaków wschodnich”.

11 czerwca 2022r. w trakcie I Małopolskiego Przeglądu Krakowiaka, który odbył się w Baranówce starsza grupa otrzymała nagrodę GRAND PRIX, natomiast młodsza grupa zajęła II miejsce. Jest to ogromne wyróżnienie i docenienie ciężkiej pracy dzieci i młodzieży pod kierownictwem choreografa Kazimierza Cygana.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych sukcesów. Dziękujemy za piękną promocję Gminy Gromnik oraz Sołectwa Siemiechów.

 

 

 

Autor: Waldemar Gądek - Sołtys Sołectwa Siemiechów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl