Szkoły z Siemiechowa, Janowic, Brzozowej  wygrały w Ogólnopolskim Konkursie Informatycznym Mobilne Pracownie Komputerowe.

26 stycznia 2024    
Publikacja: Paweł Hołda

Szkoła Podstawowa w Janowicach /gmina Pleśna/, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Siemiechowie oraz  Szkoła Podstawowa w Brzozowej  /gmina Gromnik/uzyskały tytuł laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”.

Całość przeprowadzonych działań konkursowych w wymienionych szkołach opracował i zrealizował nauczyciel Robert Kraj.

Praca przy konkursie była bardzo intensywna, wymagała od nauczyciela  poświęcenia dodatkowego czasu w weekendy oraz  w wakacje.

Każda ze szkół wygrała nagrodę główną Mobilną Pracownie Komputerową składającą się z 16 laptopów wraz z systemem operacyjnym i oprogramowaniem NetSupport School, szafy z wentylatorami, stacją ładującą  do przechowywania laptopów, monitorem interaktywnym z mobilnym stojakiem oraz Access Point Wifi zapewniający dostęp do Internetu.

Wartość rynkowa całej jednej pracowni to blisko 92 000 zł /brutto z VAT/.

Pracownie zostały dostarczone, zainstalowane oraz przetestowane przez zewnętrzną firmę, wykonawcę wybranego przez  Ministerstwo Cyfryzacji. 

Organizatorem konkursu były NASK –   Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy – ośrodek, działający na rzecz rozwoju i bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych z siedzibą w Warszawie oraz Ministerstwo Cyfryzacji.

Komisja Konkursowa Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego  w Warszawie dokonała rozstrzygnięcia i przyznała tytuł laureata i nagrody.

W ramach działań konkursowych uczniowie szkół w, których uczę ukończyli kursy e-learningowe i uzyskali certyfikaty. Wykorzystując aktywne metody nauczania: strategie kształcenia wyprzedzającego i metodę lekcji odwróconej  przygotowaliśmy prace konkursowe:  komiksy graficzne, plakaty, infografiki i posty w social mediach.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje zaangażowanie przy realizacji konkursu Joanny Piątek, Barbary Tyszkowskiej, Anny Chruściel, Moniki Tyka, Anny Sowa (SP Janowice), Katarzyny Kwiek, Pauliny Krzyżak (ZSP w Siemiechowie).

Wszystkie działania konkursowe  szkół  z Siemiechowa, Janowic i Brzozowej zostały bardzo wysoko ocenione przez ogólnopolską komisje konkursową i umożliwiły uzyskanie tytułu laureata konkursu oraz nagrody  głównej w postaci  nowoczesnej w pełni wyposażonej mobilnej pracowni multimedialnej.

Warto zauważyć, że to nie pierwszy tak duży sukces nauczyciela Roberta Kraja w szkołach w których pracuje, ponieważ w 2019 roku Szkoła Podstawowa w Siemiechowie i Szkoła Podstawowa w Janowicach, także uzyskały tytuł Laureata Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego #OSEWyzwanie  i wygrały, wtedy także nagrodę główną nowoczesną w pełni wyposażoną mobilną pracownie multimedialną. Każda pracownia mobilna  składała się z 16 ultranowoczesnych laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z ładowaniem, dodatkowo wyposażonej w Access Point /AP/  czyli punkt dostępowy do Internetu. Wygrane wtedy pracownie świetnie służą uczniom i nauczycielom do dzisiaj.

Współpraca Roberta Kraj z Ogólnopolską Siecią Edukacyjną oraz  wdrażanie innowacji informatycznych umożliwiły w 2021 roku Szkole Podstawowej w Janowicach i Szkole Podstawowej w Brzozowej otrzymanie Szkolnego Pakiety Multimedialne OSE tj. zestawu 25 tabletów Blow PlatinumTAB10 4G V1, klawiatury bezprzewodowe (Bluetooth) z etui, rysiki oraz usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu /LTE/ 50 Gb/.

Ponadto Robert Kraj działając jako trener Microsoft Innovative Educator Ekspert oraz szkoleniowiec Microsoft i Google nawiązał współpracę ze słowacką firmą informatyczną, która w 2021 roku w ramach innowacji bezpłatnie przekazała i uruchomiła pilotażową  pracownie informatyczną NEXINEO dla Szkoły Podstawowej   w Brzozowej. Pracownia komputerowa ICT Classroom NEXINEO  składa się z 16 terminali  NEO GO i centralnego serwera NEXI GO16, konsoli zarządzającej NEXI BOARD, licencji WIN Server Standard, 16 licencji Windows Remote Desktop Services CAL, urządzenia sieciowego Mikrotik router i TP-LINK TL switch do Windows Server CAL. Wykonano instalacje okablowania i urządzeń sieciowych. Wszystko udało się, wtedy uzyskać i wykonać bezpłatnie dla szkoły.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl