Tarnowscy ratownicy medyczni wicemistrzami Polski!

21 września 2022    
Publikacja: O24

Za nami XIX Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W dniach 14-17 września na terenie aglomeracji śląskiej 54 załogi i 165 ratowników rywalizowało w 13 zadaniach, zarówno dziennych, jak i nocnych, sprawdzających umiejętności ratowania życia w szczególnie wymagających okolicznościach, które przygotowane zostały przez organizatorów.

W ogólnej klasyfikacji poszczególne miejsca zdobyły: pierwsze (ex aequo) – Zespół Pogotowia Ratunkowego w Legnicy, dodatkowo legnicka załoga okazała się najlepszym zespołem konkurencji „Kaj je ta fojerwera”) i Zespół Pogotowia Ratunkowego z Austrii (jedyna ekipa zagraniczna), drugie – Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie (Michał Łanocha, Krzysztof Hetman i Wojciech Gurbisz), trzecie – Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu.

Odporni na stres, zdeterminowani i zmotywowani jak nikt inny. Ryzykują własne życie, by pomagać innym. Niejednokrotnie udowadniali, że zawsze można na nich liczyć. Tacy są ratownicy z Tarnowa, wracają ze srebrem. Wielkie gratulacje. Brawo!

Źródło: Powiat Tarnowski

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl