Śmiertelne potrącenie na torach w Ciężkowicach

30 sierpnia 2023    
Publikacja: 112

Zdjęcie ilustracyjne

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na ulicy Jastrzębskiej w Ciężkowicach w środę 30 sierpnia 2023 roku. Około godziny 19:00 miał tam miejsce wypadek wskutek którego jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Najprawdopodobniej w tym wypadku zginął mężczyzna. Na miejscu pracuje ekipa dochodzeniowa Policji pod nadzorem prokuratora. Na miejsce też zadysponowane zostały jednostki straży pożarnej z OSP Zborowice i PSP Tarnów oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Ruch pociągów został wstrzymany, organizowana została komunikacja zastępcza.

 

— Komunikat tarnowskiej Policji—

Przed godziną 19 dyspozytor numeru alarmowego otrzymał informację, że maszynista pociągu relacji Kraków Główny – Krynica-Zdrój, śmiertelnie potrącił mężczyznę w Ciężkowicach. Z relacji maszynisty wynikało, że gdy jechał od stacji Ciężkowice w kierunku Krynicy Zdrój, zauważył na torze mężczyznę. Ten pomimo tego, że widział zbliżającą się lokomotywę, nie usunął się ze szlaku kolejowego. Mężczyzna to niespełna 40-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który poniósł śmierć na miejscu. Podróżnym zapewniono zastępczą komunikację autobusową.
W związku z wypadkiem śmiertelnym ruch na trasie kolejowej do Tarnowa – Krynica-Zdrój był całkowicie wstrzymany przez ponad pięć godzin. Ruch pociągów na tej trasie został przywrócony przed północą, wówczas zostały zakończone czynności dochodzeniowo-śledcze.
Teraz policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach w ramach prowadzonego dochodzenia wyjaśniają wszystkie okoliczności tej tragedii.
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl