Trudne, zimowe warunki drogowe na początku wielkiego tygodnia

04 kwietnia 2023    
Publikacja: m@c

Obfite opady śniegu spowodowały, że niektórzy utknęli w zatorach drogowych inni nie byli w stanie przejechać kilkuset metrowego odcinka białej drogi.

Już od godziny piątej rano do dyżurnego tarnowskiej Policji kierowcy alarmowali o fatalnych wręcz warunkach drogowych. Droga wojewódzka w kierunku Tuchowa została wręcz zablokowana przez kierowców samochodów ciężarowych, a także osobówki, których kierowcy nie potrafili pokonać wzniesień w Piotrkowicach. Jedni zawracali inni cofali, jeszcze inni próbowali przejechać i dostać się do swojego celu. Zimowa aura nie ułatwiała im tego. Obfite opady śniegu powodowały, że ulice natychmiast stały się śliskie i nawet zimowe opony w samochodach nie dawały sobie rady z powstałym lodem.

Utrudnienia miały miejsce w Łękawce, gdzie na śliskiej drodze doszło do kolizji dwóch pojazdów, a pozostałe z dużym trudem mogły przejechać na drodze pokrytej śniegiem zamieniającym się w lód. Na szczęście nie odnotowano poważnych zdarzeń w regionie tarnowskim poza jednym w Rzuchowej, gdzie 60-letni kierowca hondy na przejściu dla pieszych potrącił 18-letniego ucznia idącego szkoły. Chłopak został poobijany, jednak nie wymagał hospitalizacji. Policjanci sporządzili dokumentację, która posłuży do wszczęcia postępowania w związku z naruszeniami przepisów ruchu drogowego.

Tarnowska Policja apeluje do kierowców o zmniejszenie prędkości w tych trudnych warunkach atmosferycznych, zwiększenie odległości od pojazdu poprzedzającego, oraz zwiększenie uwagi podczas wykonywania manewrów drogowych.

Życzymy szerokiej drogi!

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl