Trzy nowe karetki dla tarnowskiego Pogotowia. Jedna z nich będzie stacjonować w Gromniku!

18 kwietnia 2021
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Mamy bardzo dobre wieści dla mieszkańców Pogórza. Na nasz teren trafią dwie nowoczesne karetki.

W piątek 16 kwietnia 2021 roku w Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego odbyło się przekazanie trzech nowych karetek dla tarnowskiego Pogotowia Ratunkowego.

Jeden z ambulansów pełni już dyżur w punkcie wyjazdowym w Tarnowie – Mościcach. Jest to pojazd z napędem na dwa koła, a  wartość jego zakupu to 430 tysięcy złotych.

Kolejne dwa ambulanse wyposażone są w napęd 4×4, a ma to związek z tym, w jakim terenie przyjdzie im służyć. Obydwie karetki trafią na teren Pogórza. Jedna z nich, oznaczona symbolem „S” będzie stacjonować w podstacji w Tuchowie, druga, z oznaczeniem „P”, trafi do filii wyjazdowej w Gromniku. Łączny koszt zakupu tych dwóch karetek wyniósł 900 tysięcy złotych.

Są to karetki najnowocześniejsze jakie obecnie są dostępne na rynku. Gwarantują lepsze warunki pracy dla ratowników, ale też szybsze dotarcie do osoby wzywającej pomocy – podkreśla starosta tarnowski Roman Łucarz

Zakup nowych karetek był możliwy dzięki środkom przekazanym przez rząd na walkę z COVID-19.

Umiejętności ratowników są nieocenione, ale niezwykle ważny jest również sprawny samochód z dobrym wyposażeniem. Takie pojazdy zapewniamy profesjonalnej kadrze w Tarnowie – stwierdziła Poseł na Sejm RP Józefa Szczurek-Żelazko

Warty podkreślenia jest także fakt, że wojewoda małopolski zwiększył ilość zespołów ratowniczych dla Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Dzięki temu m.in. karetka w Lisiej Górze będzie stacjonowała przez całą dobę.

Obecnie stacjonująca w Gromniku karetka została przekazana w roku 2018. Pisaliśmy o tym w artykule Nowoczesna karetka będzie stacjonować w Gromniku!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmów.

 

 

Informacje: Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Zdjęcia i filmy: Fotografia Ratownicza Konrad Sikorski

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl