Zakończyła się ogólnoeuropejska akcja Tygodnia Ruchu trwająca od 7 do 13 października. Gmina Ciężkowice która uczestniczyła w akcji przeprowadziła szereg imprez sportowych promujących tą akcję.
W piątek 11 października na obiekcie Orlik w Zborowicach odbył się turniej międzyszkolny uczniów i uczennic Zespołu Szkół w Zborowicach.
W Sobotę 12 października na orliku odbył się kolejny turniej piłkarski tym razem w kategorii +16. Do udziału w turnieju zgłosiło się 6 drużyn, które rywalizowały w dwóch grupach
W grupie A zmierzyły się zespoły: Libuszy, Może Damy Rade, oraz Zborowice. Grupa B to drużyna LKS Sokół Staszkówka, Symilan, oraz KJS Olewers. Awans do półfinałów uzyskały po 2 najlepsze ekipy z każdej grupy. Były to z grupy A : Może Damy Rade i Libusza oraz z grupy B Symilan i Staszkówka. Po meczach półfinałowych w których swoje mecze zwyciężyły zespoły MDR i Symilan odbył się mecz o 5 miejsce pomiędzy Zborowicami a KJS Olewers. Gospodarze turnieju zwyciężyli 4:1. i zajęli ostatecznie 5 miejsce. W meczu o 3 miejsce lepsza okazała się ekipa ze Staszkówki pokonując Libuszę 1 :0 . W finale pomiędzy drużyną Może Damy Radę a Symilanem nie obyło się bez emocji i wielu ciekawych zwrotów akcji. Mecz zakończył się wynikiem 0:0 i o zwycięstwie w całym turnieju zadecydowały rzuty karne w których lepsza okazała się ekipa Może Damy Radę ze Stróż . Na zakończenie wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i gadżety. Najlepsze drużyny dodatkowo otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.
Po zmaganiach piłkarskich doszło do turnieju o tytuł Króla Rzutów Osobistych. Do rywalizacji zgłosiło się kilkunastu uczestników którzy rywalizowali w trzech seriach eliminacyjnych. W finale spotkało się trzech najlepszych uczestników Karol Tabiś , Jakub Szczerba oraz Robert Pater. Statuetkę oraz tytuł Króla Rzutów Osobistych otrzymał Jakub Szczerba ze Zborowic.
Tekst: Michał Więcek
[pe2-gallery album=”aHR0cDovL3BpY2FzYXdlYi5nb29nbGUuY29tL2RhdGEvZmVlZC9iYXNlL3VzZXIvMTEwMDQ2MjEyMDYyOTc1ODk4MDgzL2FsYnVtaWQvNTkzNTIzMDY0ODkwNzgzMjA5Nz9hbHQ9cnNzJmFtcDtobD1lbl9VUyZraW5kPXBob3Rv”]
fot. Piotr Rutka





















