Uczennice z Ciężkowic zaśpiewają w Filharmonii Krakowskiej

28 października 2021    
Publikacja: m@c

W czwartek 21 października 2021 roku w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych odbyły się eliminacje wojewódzkie do VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA”.

W tym roku Festiwal cieszył się ogromnym zainteresowaniem. W przesłuchaniach wzięła udział rekordowa liczba uczestników – prawie 50 podmiotów muzycznych z całego województwa małopolskiego. Soliści, zespoły, chóry – reprezentanci każdej z czterech kategorii wiekowej – maluchy, dzieci, młodzież i dorośli śpiewali piosenki o charakterze patriotycznym, partyzanckim i obozowym związane z historią Polski.

W tym jakże ważnym wydarzeniu wśród występujących nie zabrakło zespołu wokalnego NOLITE TIMERE ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach. Jury Festiwalu, w którym zasiedli przedstawiciele prestiżowych ośrodków muzycznych, takich jak Filharmonia Krakowska czy Akademia Muzyczna w Krakowie, po długich, dwugodzinnych obradach wybrało laureatów eliminacji oraz wskazało kto pojedzie na finał konkursu do Krakowa.

Jak się okazało, dziewczęta z naszego zespołu znalazły wielkie uznanie w oczach komisji konkursowej, gdyż zdobyły I miejsce w swojej kategorii i jako jedyny zespół wśród 8 solistów wystąpi w kolejnym, tym razem finałowym etapie Festiwalu.  Zaśpiewają w Filharmonii Krakowskiej!

Autor: Maria Miłkowska

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl