Uczniowie z Gromnika ślubowali służyć ideałom !

24 grudnia 2017
Publikacja: Paweł Hołda

21 grudnia odbyła się uroczystość ślubowania i wręczenia mundurów uczniom klas pierwszych Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gromniku. To niezwykłe święto całej społeczności szkolnej, które jak twierdzi Wiesław Wójcik dyrektor ZSOiZ w Gromniku  stanowi o jej prawdziwej tożsamości. Jak co roku ślubowanie miało bardzo podniosły charakter i towarzyszyła mu niezapomniana atmosfera.

Najważniejszym momentem uroczystości była ceremonia pasowania uczniów, której dokonał mł. insp. Mariusz Dymura – Komendant Miejski Policji w Tarnowie natomiast czapki z orzełkiem wręczyli uczniom klas mundurowych: Zbigniew Karciński – Wicestarosta Tarnowski, Bogdan Stasz – Wójt Gminy Gromnik oraz podinsp. Zofia Kukla- Zastępca Naczelnika Ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. 

Uczniowie realizujący programy kształcenia policyjnego, pożarniczego, ratownictwa medycznego, sportowego z odnową biologiczną, ogólnego a także pierwszej klasy branżowej złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a jego tekst odczytał sierżant Grzegorz Kupiec – absolwent ZSOiZ w Gromniku.

Po akcie ślubowania głos zabrali licznie zebrani w tym dniu na hali sportowej goście. Podkreślali wagę noszenia mundur, słów ślubowania oraz składali uczniom życzenia wytrwałości w dążeniu do wyznaczonych przez nich celów i odniesienia w przyszłości sukcesów zarówno w życiu zawodowym jaki i prywatnym.

Niezwykle podniosłym momentem uroczystości było wręczenie przez mł. insp. Mariusza Dymurę Medalu za zasługi dla Policji od Ministra Spraw Wewnetrzych i Administracji dyrektorowi ZSOiZ w Gromniku

Istotnym punktem uroczystości było wręczenie nagród zwycięzcą Turnieju Edukacyjno-Profilaktycznego „Młodzi i bezpieczni”, który przeprowadzony został w ZSOiZ w Gromniku 13 grudnia pod patronatem Starosty Tarnowskiego oraz Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie. Sześcioosobowe gimnazjalne ekipy z Chojnika, Ciężkowic, Gromnika, Siemiechowa, Wojnicza i Zborowic zmierzyły się w trzech konkurencjach, które obejmowały: test wiedzy, sprawnościowy tor przeszkód oraz test umiejętności strzeleckich. Dodatkową konkurencją był konkurs na plakat profilaktyczny. W klasyfikacji generalnej Turnieju I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Gromniku z wynikiem 372 pkt. Na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Zborowicach z wynikiem 355. Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Ciężkowicach z klasami gimnazjalnymi zajęła trzecie miejsce z 345 zdobytymi punktami. 

W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadził wszystkich spektakl przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Gaj, który w niezwykle wzruszający sposób przypomniał widzom co tak naprawdę jest ważnego w tym wyjątkowym czasie świąt.

Występ wzruszył widownię i stał się źródłem głębokich przeżyć emocjonalnych. Dopełnieniem całości, a zarazem ostatnim akcentem święta szkoły, była Wigilia szkolna i wspólne śpiewanie kolęd.

 

Tekst: ZSOiZ Gromnik

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl