Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Publicznym Przedszkolu w Zborowicach

14 listopada 2020
Publikacja: Aneta Adamczyk

 

„Dzisiaj wielka jest rocznica

Jedenasty Listopada

Tym, co zmarli za Ojczyznę

Hołd dziś cała Polska składa…..”

 

            Takimi słowami przedszkolaki rozpoczęły uroczystość z okazji Święta Niepodległości. W tym roku świętowaliśmy inaczej, ponieważ w dobie pandemii nie mogliśmy wspólnie z rodzicami i zaproszonymi gośćmi świętować i tradycyjnie śpiewać pieśni patriotycznych, ale wszystkie dzieci uroczyście obchodziły ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju.
Dzieci z wszystkich grup z dumą prezentowały przypięte biało – czerwone kotyliony i stroje w ojczystych barwach.  Dzieci 5-6-letnie zaprezentowały uroczystą inscenizację z okazji Święta naszej Ojczyzny. Słowem, piosenką i tańcem do pieśni „Przybyli Ułani pod okienko” oddały szacunek symbolom narodowym, symbolom walki o wolność i zwycięstwo oraz miłość do Ojczyzny. Chętne dzieci 5-6 letnie prezentowały przygotowane wraz z rodzicami wiersze patriotyczne. Dzieci 3-4 letnie pięknie recytowały wiersz „Katechizm Przedszkolaka” i zatańczyły do piosenki „Symbole Polski”- pokazały jak dobrze znają symbole narodowe.
Również tego dnia wzięliśmy udział w biciu ,, Rekordu dla Niepodległej “. Dzieci ze wszystkich grup wraz z Panią dyrektor, nauczycielkami oraz personelem placówki dokładnie o 11.11 wspólnie odśpiewali pieśń Mazurka Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do akcji MEN „Szkoła do hymnu” i czcząc 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zakończenie dzieci wysłuchały koncertu patriotycznego on-line w wykonaniu  Patrycji Lipińskiej.
Ten dzień przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, jak każdy patriota.

 

zdjęcia:Publiczne Przedszkole w Zborowicach

tekst:Renata Białasek

POLUB NAS NA FACEBOOKU!
SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ!
REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl