Uroczyste ślubowanie licealistów z Gromnika

07 stycznia 2016    
Publikacja: REDAKCJA

18 grudnia uczniowie klas pierwszych Liceum Ogólnokształcącego w Gromniku złożyli uroczyste ślubowanie. Tradycyjnie w ostatni piątek przed Świętami Bożego Narodzenia w hali sportowej zebrała się społeczność szkoły oraz zaproszeni goście, aby wspólnie przeżywać spotkanie, któremu zawsze towarzyszy niezapomniana atmosfera.

To bardzo oczekiwane przez wszystkich święto rozpoczął Dyrektor Szkoły Wiesław Wójcik, który serdecznie powitał przybyłych gości, przedstawicieli mediów, rodziców, a przede wszystkim pierwszoklasistów. Ceremonii pasowania uczniów dokonał insp. Witold Ślązak – Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie, natomiast czapki wręczyli uczniom klas mundurowych: Zbigniew Karciński – Wicestarosta Tarnowski, Bogdan Stasz – Wójt Gminy Gromnik, st. asp. Artur Roman – Komendant Komisariatu Policji w Ciężkowicach oraz kapitan Rafał Wróbel z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Po niezwykle wzruszających i podniosłych chwilach uczniowie realizujący program kształcenia policyjnego, pożarniczego, lotniczego i sportowego złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a jego tekst odczytała Elżbieta Pytel – absolwentka szkoły. Nie zabrakło również przemówień gości, w których dominowały ciepłe słowa pod adresem pierwszoklasistów, zachęta do nauki oraz życzenia sukcesu i wytrwałości na nowym etapie edukacji.

Insp. Witold Ślązak wyraził słowa uznania dla młodzieży, która chce w przyszłości stać na straży prawa, pełniąc obowiązki policjanta, mimo że jest to bardzo ciężka i odpowiedzialna praca. Natomiast Zbigniew Karciński w swoim wystąpieniu podkreślił, iż posiadanie munduru to wielkie zobowiązanie. Szczególnie zaakcentował, że uczniowie powinni go nosić z godnością i honorem oraz zawsze pamiętać o tym, aby swą postawą i zachowaniem godnie reprezentować szkołę.

Po części oficjalnej w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadziła wszystkich grupa teatralna „Improwizacja” prowadzona pod kierunkiem dr Małgorzaty Hołdy-Kuchnik i Anny Gaj, grupa taneczna pod opieką Marka Dziubana oraz zespół instrumentalno-wokalny pod kierunkiem Barbary Wójcik. Młodzież wraz z opiekunami przygotowała musicalowo-teatralną część artystyczną pt. „Przyszedłem na świat, aby Twoje łzy w perły miłości zamienić”, która w oryginalny sposób, poprzez muzykę, taniec i grę aktorską, ukazała prawdę o Bożym Narodzeniu we współczesnym świecie.

Występ wzruszył widownię i stał się źródłem głębokich przeżyć emocjonalnych. Dopełnieniem całości, a zarazem ostatnim akcentem święta szkoły, była Wigilia szkolna i wspólne śpiewanie kolęd.

Tekst: Starostwo Powiatowe w Tarnowie
Zdjęcia: Piotr Rutka

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl