VI Koncert Kolęd i Pastorałek w Bobowej

08 stycznia 2024    
Publikacja: O24

7 stycznia 2024 r. w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej odbył się VI Koncert Kolęd i Pastorałek, który zgromadził tłumy mieszkańców.

Koncert poprowadziła Pani Małgorzata Molendowicz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bobowej, witając wszystkich zebranych oraz głównych organizatorów: ks. Prałata dr Mariana Chełmeckiego oraz Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzę.
Podczas koncertu wystąpili: Schola im. św. Józefa z Parafii Bobowa oraz Paweł Gołecki z zespołem.

Wśród zaproszonych gości byli: Burmistrz Bobowej Pan Wacław Ligęza wraz z małżonką, radni, dyrektorzy i kierownicy instytucji działających na terenie Gminy Bobowa, sołtysi, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, mieszkańcy Gminy Bobowa i licznie przybyli parafianie i goście.

Koncert rozpoczęła Schola św. Józefa, której założycielką, opiekunką i dobrym duchem jest organistka siostra Wojciecha Tarnawska. Schola Świętego Józefa założona została we wrześniu 2020 roku. Schola ubogaca swoim śpiewem liturgię Mszy Świętej, ale też różne nabożeństwa w naszej Parafii, zarówno z udziałem młodzieży, jak i dorosłych. Schola Świętego Józefa współpracując z Parafialnym Zespołem „Skrzydła Wiary” włączała się w koncerty uwielbienia w Uroczystość Bożego Ciała, a także przygotowywała wraz z uczniami i nauczycielami Szkoły Muzycznej w Bobowej „Parafialne Kolędowanie”. Animowała także śpiew podczas „Wieczorów Piosenki Pielgrzymkowej”.

Gwiazda wieczoru Paweł Gołecki z zespołem licznie zgromadzonej publiczności zapewnili wspaniały świąteczny klimat i artystyczne doznania. Paweł Gołecki pochodzi z Koniny w gminie Niedźwiedź koło Mszany Dolnej. Wywodzi się z rodziny o tradycjach muzycznych. Już w wieku kilku lat zapoznawał się z melodiami i piosenkami, wykonywanymi przez jego tatę, który prowadził własny zespół weselny. Za czas rozpoczęcia swojej kariery wykonawca przywołuje rok 1999 i pierwsze wystąpienie na weselu z zespołem ojca i wujka. Po pewnym czasie artysta postanowił zbudować od podstaw własny zespół i tak powstała grupa Gołecki. Potem kariera potoczyła się jeszcze szybciej. Jego koncerty w Polsce zapełniają hale widowiskowe i amfiteatry po brzegi przy repertuarze muzycznym folkowo – góralskim w połączeniu z romantycznymi, pełnymi nostalgii utworami które mistrzowsko prowadzi swoim wokalem.

Gratulacje za wspaniały występ przekazał Pan Wacław Ligęza Burmistrz Bobowej życząc dalszych sukcesów, a ks. prałat dr Marian Chełmecki złożył serdeczne podziękowanie gościom za przybycie i stworzenie pięknej bożonarodzeniowej atmosfery w zabytkowym kościele pw. Wszystkich świętych w Bobowej. Po czym udzielił wszystkim zgromadzonym Bożego błogosławieństwa.

Partnerami koncertu byli: Urząd Miejski w Bobowej, Piotr i Anita Chełmeccy FIRMA EUROFLIZ, Grażyna i Jerzy Kurzawa FIRMA BUDIMET, Sylwia i Kazimierz Kantor USŁUGI KAMIENIARSKIE, Joanna i Andrzej Gryzło USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE.

Tekst i zdjęcia: naszabobowa.pl

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl