VIII etap cyklu GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE

07 czerwca 2022    
Publikacja: m@c

„Rowerem przez Polskę – etap Małopolski” odbył się 5 czerwca br. Gospodarzem rajdu po raz pierwszy w historii była Gmina Ciężkowice.

Tutaj cytat z folderu organizatorów … ”urocze i pięknie położone Ciężkowice, z których wyruszymy na rundę pełną falujących wrażeń. Sprawimy, że położone we wschodniej Małopolsce i relatywnie mało znane tereny tutejszego Parku Krajobrazowego i Pogórza Ciężkowickiego będą się Wam śnić po nocach! Ale będą to niezwykle przyjemne sny – z pięknymi krajobrazami ……dodatkową atrakcją będzie wyjątkowo frajdowa baza rajdu, czyli otwarty ledwie w zeszłym roku Park Zdrojowy – nowoczesny obiekt, który został pomyślany przede wszystkim jako strefa zabaw dla dzieci oraz luźnego odpoczynku dla dorosłych. A ponieważ w bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się fantazyjne Skamieniałe Miasto oraz tajemnicze wąwozy, to również osoby towarzyszące Uczestnikom będą miały okazję spędzić dzień pełen miłych wrażeń”.

W trzech konkurencjach wzięło udział sto zawodniczek i zawodników w całego kraju. Przybyli do Parku Zdrojowego im. Burmistrza Zbigniewa Jurkiewicza najczęściej wraz ze swymi rodzinami i przyjaciółmi, którzy mieli okazję zwiedzić nie tylko Park Zdrojowy ale także Rezerwat Skamieniałe Miasto i najbliższy region. Trasy na których konkurowali zawodnicy to:

„trasa sportowa” o długości 114 kilometrów, „trasa rekreacyjna” o długości 83 kilometry oraz „podróżnicza” mierząca 178 kilometrów.
Pamiątkowe medale i statuetki w imieniu Gminy Ciężkowice ufundowało Centrum Kultury i Promocji Gminy Ciężkowice a pozostałe nagrody i niespodzianki – sponsorzy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. W uroczystym zakończeniu rajdu uczestniczył Burmistrz Gminy Ciężkowice Stanisław Kuropatwa.

Źródło: UG Ciężkowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl