VIII Gromnicki Rajd Odblaskowy na rzecz Osób Niepełnosprawnych

29 września 2021    
Publikacja: Paweł Hołda

„Człowiek został stworzony dla człowieka, aby człowiek pomagał człowiekowi”

                                                                                                     (św. Ambroży)

 

15 września 2021 roku odbył się kolejny, ósmy Rajd Odblaskowy na rzecz Osób Niepełnosprawnych pod hasłem „Ruszaj z Nami”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Gromniku wraz z Dyrekcją szkoły, wychowawcami i nauczycielami. Uczestnicy rajdu pokonali dzielnie przepiękną, prawie 6-kilometrową widokową trasę.

Rajd miał w swych założeniach szczytne cele. Promował bezpieczne poruszanie się po drogach, które staje się możliwe jedynie dzięki noszeniu elementów odblaskowych. Ponadto miał jeszcze wymiar charytatywny, a mianowicie pomoc osobom niepełnosprawnym i zwrócenie uwagi na ich ogromne potrzeby. Dodatkowo w tym dniu świętowano urodziny naszego sławnego rodzeństwa: Przemka i Malwiny. Na zakończenie rajdu czekała na wszystkich uczestników niespodzianka przygotowana przez prezesa GKS Gromnik.

Dzięki życzliwemu nastawieniu wszystkich uczestników, udało się pozyskać dodatkowe fundusze z dobrowolnego wpisowego, które zostaną przeznaczone na zakup prezentów mikołajkowych i organizację uroczystości dla osób niepełnosprawnych z terenu Gminy Gromnik.

Serdeczne podziękowania należą się również uczniom, nauczycielom, pracownikom i rodzicom SP w Gromniku, a także rodzinie Przemka i Malwiny, dzięki której rodzeństwo może co roku uczestniczyć Rajdzie. W imieniu niepełnosprawnych oraz ich rodzin dziękujemy wszystkim, którzy przez swoje zaangażowanie i udział w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej imprezy.

Autor: Organizatorzy

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl