Volleyteam Gromnik Mistrzem II Ligi Małopolskiej

11 maja 2023    
Publikacja: Paweł Hołda

Zakończył się wyczerpujący i wyjątkowo długi sezon rozgrywek II Ligi Małopolskiej w piłce siatkowej mężczyzn. Budowany starannie od kilku lat zespół Volleyteam opierający się początkowo na uczniach oraz absolwentach ZSOiZ w Gromniku osiągnął historyczny sukces. Po rozegraniu wszystkich spotkań zawodnicy Volleyteam zostali Mistrzami II Ligi Małopolskiej uzyskując prawo gry w przyszłym sezonie w najwyższej wojewódzkiej lidze u boku między innymi takich zespołów jak Sparta Kraków i GKPS Gorlice mających za sobą występy w ligach ogólnopolskich.

Klub od początku prowadzony jest przez Stowarzyszenie z Przyszłością działające przy Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku wspierane finansowo przez przychylne inicjatywom sportowym władze Gminy Gromnik na czele z Wójtem Panem Bogdanem Staszem. Sukces nie byłby możliwy bez zaangażowania w projekt Dyrektora ZSOiZ w Gromniku Pana Wiesława Wójcika, Pani Prezes Stowarzyszenia z Przyszłoscią Urszuli Sanek oraz  licznych sympatyków wspierających klub.

W naszym regionie niełatwo jest pozyskać sponsorów siatkówki dlatego podziękowania należą się także Panu Krzysztofowi  Górskiemu właścicielowi  firmy „K-Gum” oraz firmie GT Construction,  dzięki którym możliwe było uczestnictwo w rozgrywkach na właściwym poziomie.

Zawodnicy Volleyteam mają nadzieję, że będzie im dane wystąpić na parkietach I Ligi, ale dalekie wyjazdy i większe koszty mogą  stanowić przeszkodę, której nie będą w stanie pokonać. To zmartwienie na razie odkładają na przyszłość ciesząc się z osiągniętego sukcesu i zgodnie z hasłem klubu z „DOSTARCZANIA  EMOCJI…!” naszym kibicom.

Sportowcy  dziękują wszystkim za wsparcie i doping w meczach u siebie i na wyjazdach – kibiców na pewno mamy najlepszych w Lidze!

Skład drużyny: Wojciech Zięba – kapitan, Jakub Wójcik, Bartłomiej Bartosik, Michał Wróbel, Michał Tubek , Mikołaj Kołodziejczyk, Kacper Kołodziejczyk, Daniel Rojek, Arkadiusz Steczyński, Rafał Kras, Łukasz Zięba, Łukasz Laskowski, Artur Kostecki, Łukasz Zych, Mateusz Kwarciński, Mateusz Dziuban, Patryk Misztal oraz trener Marek Dziuban.

Tabela:

 

 

Skrót meczu :VOLLEY Team Gromnik – GKPS II Gorlice Szymbark

 

 

Autor: Marek Dziuban

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl