Volleyteam Gromnik na pozycji lidera II Ligi Małopolskiej

14 listopada 2021    
Publikacja: Paweł Hołda

Świetnie w jesiennych rozgrywkach prezentuje się zespół siatkarski Volleyteam Gromnik. W rozegranych dotychczas siedmiu kolejkach sześciokrotnie zgarniał pełną pulę punktów i przewodzi stawce zespołów ubiegających się o grę w I Lidze Małopolskiej.

Dobra gra drużyny jest wynikiem pracy zawodników na treningach i sprzyjającej atmosfery w zespole, którego kadra liczy obecnie 18 zawodników. Z zespołem trenują także uczniowie LO Gromnik, którzy mają szansę w niedalekiej przyszłości zasilić szeregi pierwszej drużyny, podobnie jak niedawno ich trochę starsi koledzy, absolwenci ZSOiZ w Gromniku.

Ciekawostką jest to, że Klub posiada chyba najmniejszy budżet ze wszystkich drużyn walczących w II Lidze. Zespół uczestniczy w rozgrywkach dzięki dofinansowaniu Gminy Gromnik. Stowarzyszenie z Przyszłością, które prowadzi Klub dokłada jednak wielu starań, aby zawodnicy mogli w sposób płynny uczestniczyć w rozgrywkach, rozwijać swoje zainteresowania i „dostarczać emocji” licznej grupie sympatyków drużyny.

W miniony weekend Volleyteam pokonał lokalnego rywala LUKS Orzeł Ciężkowice 3:0 i mający duże aspiracje zespół Iskierki Tarnów 3:1 umacniając się na pozycji lidera rozgrywek II Ligi Małopolskiej.

 

Autor: Marek Dziuban

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl