W Bobowej polała się krew – i to w litrach!

16 stycznia 2024    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Akcje honorowego oddawania krwi stały się już tradycją i są cyklicznie organizowane w Bobowej. Klub HDK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej tak relacjonuje ostatnią zbiórkę:

Niedzielnego przedpołudnia, 14 stycznia 2024 r. sala widowiskowa „Koronka” zapełniła się honorowymi dawcami krwi, a wszystko za sprawą kolejnej, już 21 zbiórki bezcennego daru, jakim jest krew. Mimo niesprzyjającej pogody, mrozu i opadów śniegu, Krwiodawcy i tym razem nie zawiedli. Aby podzielić się własną krwią przybyło aż 60 Krwiodawców, dzięki którym udało się zebrać 25 litrów  krwi.

Ta akcja zapisze się w naszej pamięci jako jedna z wyjątkowych, ponieważ w tym roku Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy Urzędzie Miejskim w Bobowej obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia Klubu. To właśnie początkiem roku 2014 odbyła się nasza pierwsza akcja, która również zakończyła się dużym sukcesem. Sam Klub został założony pod koniec grudnia 2013 r. z inicjatywy Burmistrza Bobowej Pana Wacława Ligęzy, dzięki któremu w chwili obecnej możemy tutaj na miejscu pomagać i ratować życie wielu osobom potrzebującym. Krwiodawcy często oddają krew wyłącznie na akcjach wyjazdowych znacznie zasilając stany magazynowe stacji krwiodawstwa.  Wielu Krwiodawców tak jak w dniu dzisiejszym, oddaje krew po  latach przerwy, właśnie tutaj w Bobowej, w miejscu swojego aktualnego lub byłego zamieszkania, bo przyjechali w odwiedziny do rodziny i skorzystali  z możliwości oddania krwi. To nas przekonuje do dalszego działania i organizowania kolejnych zbiórek. Świadczy to o tym, że decyzja Burmistrza Bobowej o założenia Klubu Honorowych Dawców Krwi była decyzją dobrą i bardzo potrzebną w naszym środowisku.

Jesteśmy dumni z naszych Krwiodawców. Każdej akcji towarzyszy miła atmosfera, dzięki której czas mija przyjemnie i szybko pomimo  długiej kolejki w oczekiwaniu na ten ostatni etap, który kończy się na jednym z trzech foteli przygotowanych przez wspaniałą ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie Oddział w Gorlicach na czele z kierownikiem Panią Renatą Załęską. Na wszystkich chętnych jak zawsze czekała herbata lub kawa  z  domowym  ciastem oraz ciepłe danie, tym razem pyszne pierogi, zapewnione przez włodarza gminy Pana Wacława Ligęzę. Po oddanej krwi każdy Krwiodawca otrzymał drobny upominek. RCKiK zapewniło posiłek regeneracyjny oraz butelkę na wodę lub rękawiczki do smartfona, natomiast Burmistrz Bobowej ufundował naszym bohaterom pendrive.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji. W pierwszej kolejności dziękujemy Wam Krwiodawcy za to, że jesteście! Za to, że bezinteresownie pomagacie drugiemu człowiekowi. Za to, że ratujecie życie i nie oczekujecie nic w zamian! Za to, że dzielicie się częścią siebie, własną krwią, której nie można wyprodukować w laboratorium! Za to, że jesteście gotowi pomagać w każdym miejscu i w każdym czasie! A także za to, że zachęcacie do pomocy innych, dzięki czemu jest nas coraz więcej! Dziękujemy zaprzyjaźnionemu klubowi z Łużnej, który również nie zawiódł i licznie przybył na naszą akcję! Szczególne słowa podziękowania kierujemy na ręce Pani Renaty Załęskiej oraz Jej zespołu za sprawne przeprowadzenie akcji, Waszą życzliwość, troskę, uśmiech na twarzy i słowa wsparcia, co mobilizuje by pojawić się na kolejnej akcji.

Zapraszamy na kolejne akcje! Najbliższa odbędzie się w Łużnej w czerwcu, o której będziemy na bieżąco informować, natomiast w Bobowej kolejna akcja została zaplanowana na 25 sierpnia 2024 r.  Serdecznie zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: naszabobowa.pl

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl