W Szerzynach otwarto Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych

29 lipca 2020    
Publikacja: Paweł Hołda

Od momentu wejścia w życie tak zwanej ustawy śmieciowej każda Polska Gmina stoi przed wyzwaniem zorganizowania punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych, gdzie mieszkańcy będą mogli oddawać wszystko to czego nie mogą wyrzucić do zwykłych pojemników.

W związku z powyższym w Gminie Szerzyny a dokładnie w Szerzynach 21 lipca oficjalnie otwarto i poświęcono punkt selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Mieszkańcy będą mogli tu przywieźć i bezpłatnie zostawić posegregowane śmieci, oraz rzeczy które po naprawie uzyskają drugie życie i posłużą innym.

W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Województwa Małopolskiego w tym Łukasz Smółka – Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, oraz Wojciech Skruch –  Radny Sejmiku Województwa Małopolskiego.
Środki unijne pozwoliły także wyposażyć Szerzyński PSZOK w niezbędne kontenery i pojemniki a także w nowoczesny sprzęt potrzebny w punkcie napraw. Zakupiono między innymi wiertarkę, wkrętarkę, kompresor i szlifierki, w ramach zadania zakupiono nowy ciągnik niezbędny chociażby przy transporcie wielkogabarytowych przedmiotów.

Całkowita wartość projektu wyniosła ponad 1 700 000 zł,  zaś dofinansowanie na poziomie 1 027 000  pozyskany zostało w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl