W Zborowicach polała się krew. I to w litrach!

27 kwietnia 2021    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

Niech nikogo nie zdziwi tytuł tego artykułu. Uspokajamy – nie będzie on dotyczył jakichkolwiek drastycznych scen z krwią w roli głównej. Owszem, krew odgrywa tutaj ważną rolę, lecz wyłącznie w sensie pozytywnym.

W minioną sobotę (24 kwietnia) w budynku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zborowicach odbyła się II Akcja Krwiodawstwa. Efektem jest zgromadzenie ponad 10 litrów życiodajnego płynu, który „wypompowano” z 24 osób, jakie wzięły udział w akcji.

Organizatorami akcji była jednostka OSP Zborowice wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie z oddziałem terenowym przy ulicy Szpitalnej w Tarnowie.

Druhowie ze Zborowic nie kryją ogromnego zadowolenia z przebiegu i efektu akcji, o czym możemy przeczytać na ich facebook’owym profilu:

Z tego miejsca dziękujemy przede wszystkim wspaniałym Paniom z tarnowskiego oddziału RCKiK. Dzięki Nim akcja przebiegła sprawnie i bezboleśnie, mimo iż polała się krew. Dziękujemy właścicielom restauracji Spiżarnia Zborowice za przygotowanie na tą okazję poczęstunku. Dziękujemy zarządowi OSP Zborowice za wsparcie i pomoc w organizacji przedsięwzięcia. Dziękujemy druhom OSP z naszej jednostki i nie tylko. I na koniec dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli wesprzeć naszą inicjatywę i przez to przyczynić się do ratowania życia i zdrowia ludzkiego. 

Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna w Zborowicach

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl