Warsztaty plecionkarskie z dofinansowaniem Narodowego Centrum Kultury

07 czerwca 2024    
Publikacja: CKiP

Centrum Kultury Gminy Ciężkowice otrzymało dofinansowanie w wysokości 25.000,00 zł z przeznaczeniem na organizację warsztatów plecionkarskich w Gminie Ciężkowice. Działania te są odpowiedzią na ogromne zainteresowanie tematem plecionkarstwa wśród mieszkańców regionu. Liczba chętnych do udziału w warsztatach organizowanych w trzech ostatnich latach przerosła nasze oczekiwania. Widząc nadal ogromną potrzebę szkolenia z tradycyjnego rzemiosła, chcemy wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i miłośników plecionkarstwa.

Celem projektu pn.: „Pokolenia splecione – warsztaty plecionkarskie dla dzieci i dorosłych”, jest upowszechnianie wiedzy o tradycjach polskiego plecionkarstwa, ale także o jego współczesnym wymiarze i możliwościach wykorzystania w różnorodnych dziedzinach i formach. W ramach zadania zorganizowany i przeprowadzony zostanie 3-dniowy kurs plecionkarstwa, którego efektem będzie artystyczna interpretacja ciężkowickiego kosza wikowego – wielkoformatowa praca z wikliny. Z realizacji warsztatów powstanie relacja video oraz przygotowany zostanie folder (ulotka tematyczna), które będą służyć w przyszłych zadaniach jako materiał edukacyjny i informacyjny nt. tradycji wyplatania kosza „wikowego”.

Wartość dofinansowania: 25.000,00 zł
Całkowita wartość zadania: 26.600,00 zł

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: EtnoPolska. Edycja 2024

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl