Wypadki, kolizje, nietrzeźwi kierujący – ubiegły tydzień w statystykach tarnowskiej Policji

17 maja 2022    
Publikacja: 112

Miniony tydzień na drogach regionu to trzy wypadki, w który jednak osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne. Odnotowano 55 kolizji, zatrzymano 25 nietrzeźwych kierowców. Ponadto policjanci zatrzymali 11 praw jazdy, z czego 2 za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W minionym tygodniu miał miejsce jeden śmiertelny wypadek, do którego doszło we wtorek na drodze krajowej 94 w Ładnej oraz kilkanaście groźnie wyglądających kolizji.
Weekend natomiast rozpoczął się od wypadku z udziałem kierowcy motocykla i samochodu osobowego. Miał on miejsce w sobotę wcześnie rano. Około godziny 5.30 w Woli Rzędzińskiej, na skrzyżowaniu 56-letnia kobieta mieszkanka powiatu tarnowskiego wykonała manewr skrętu w lewo w kierunku Zaczarnia. W tym czasie od strony miejscowości Jodłówka-Wałki w kierunku Tarnowa poruszał się motocyklem 42-letni mieszkaniec Tarnowa. W związku z zajechaniem drogi, motocyklista uderzył w bok volkswagena i się przewrócił. W wyniku upadku trafił do tarnowskiego szpitala z urazem ręki oraz żeber.

W tej sprawie będzie prowadzone postępowanie przez policjantów tarnowskiej komendy w związku z naruszeniem zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W ostatnim tygodniu policjanci zarejestrowali w sumie 55 kolizji, zatrzymali 25 nietrzeźwych kierowców, a 11 szoferów straciło swoje prawa jazdy, z czego dwóch za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Źródło: KMP Tarnów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl