Wzorowa postawa ratująca życie

10 czerwca 2024    
Publikacja: 112

fot. OSP Zalasowa

Wzorową postawą wykazał się jeden z kierowców, który poruszał się ulicą Kościelną w Zalasowej w poniedziałek 10 czerwca 2024 roku. To właśnie tam 77 – letni rowerzysta, który poruszał się pod górkę źle się poczuł i przewrócił. Jadący w tym samym czasie samochodem tą ulicą kobieta widząc całe zdarzenia zatrzymała się i wezwała służby ratownicze. Za moment pojawił się także drugi kierujący, który widząc leżącego mężczyznę nie reagującego na bodźce zewnętrzne rozpoczął resuscytację krążeniowo – oddechową, którą kontynuował do przyjazdu na miejsce ratowników. To oni po przyjeździe zajęli się mężczyzną, który został przetransportowany do jednego z tarnowskich szpitali w stanie określanym jako ciężki.

Na wyróżnienie zasługuje postawa mężczyzny, który bez wahania rozpoczął czynności mające na celu przywrócenie funkcji życiowych seniorowi, co ostatecznie się udało. Gratulujemy, podziwiamy i cieszymy się, że kierujący nie pozostał obojętny na będącego w potrzebie drugiego człowieka.

Działania ratownicze na miejscu zdarzenia prowadzili ratownicy Zespołu Ratownictwa Medycznego, strażacy z OSP Zalasowa, OSP Ryglice oraz PSP Tarnów, a także funkcjonariusze Policji.

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl