Zawody sportowo – pożarnicze w gminie Ciężkowice za nami!

05 czerwca 2023    
Publikacja: Dariusz Oleksowicz

W niedzielne popołudnie w Ciężkowicach na stadionie sportowym KS CIĘŻKOWIANKA rozegrane zostały gminne zawody sportowo – pożarnicze. Do turnieju przeprowadzonego pod czujnym okiem sędziego aspiranta Przemysława Raka z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie stanęło 17 drużyn. Rywalizacja odbyła się w 6 kategoriach.

Zawody składały się z dwóch części, sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego. Podczas sztafety zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę. Druga konkurencja była już ściśle związana z codzienną pracą strażaka. Polegała ona na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy, obróceniu tarczy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków. O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań. Strażacy z grupy młodszej musieli natomiast pokonać tor przeszkód oraz również zbudować linię gaśniczą i za pomocą strumienia wody przewrócić pachołki i celować do tarczy.

Przeprowadzane co roku zawody sprawdzają poziom wyszkolenia i umiejętności jednostek OSP. Przy okazji jest to sprawdzian własnych możliwości, poznanie swoich słabych stron, co pozwala w przyszłości przygotować się lepiej do prawdziwych działań przeciwpożarowych. Poza tym zawody to emocjonująca rywalizacja dla zawodników i świetne widowisko dla widzów.

Po bardzo wyrównanej rywalizacji najlepszą jednostką została Ochotnicza Straż Pożarna z Ciężkowic z przewagą tylko jednej sekundy nad Ochotniczą Strażą Pożarną z Jastrzębi. Trzecie miejsca zajęła OSP w Zborowicach. Wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych tak chłopięcych jak i dziewczęcych najlepszą drużyną okazała się MDP Ciężkowice.

Dyplomy oraz symboliczne nagrody wręczali: sędzia zawodów asp. Przemysław Rak, Prezes Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ciężkowicach jednocześnie Radny Gminy Ciężkowice dh Marcin Szymczyk, Burmistrz Gminy Cieżkowice Stanisław Kuropatwa, Przewodniczący Rady Miejskiej w Ciężkowicach Michał Koralik oraz Wojciech Skruch Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego jednocześnie Prezes Spółki Komunalnej Dorzecze Białej.

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym oraz dziękujemy Wszystkim za udział oraz sprawne przygotowanie  i bezpieczne przeprowadzenie zawodów. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich opiekunów MDP za poświęcony czas i przygotowanie dzieci do zawodów.

Klasyfikacja zawodów prezentuje się następująco:

SENIORZY MĘŻCZYŹNI:

 1. OSP CIĘŻKOWICE – z czasem 2 min. 8 sek.
 2. OSP JASTRZĘBIA – z czasem 2 min. 9 sek.
 3. OSP ZBOROWICE – z czasem 2 min. 35 sek.
 4. OSP BRUŚNIK – z czasem 2 min. 36 sek.
 5. OSP KIPSZNA – z czasem 2 mim. 50 sek.
 6. OSP FALKOWA – z czasem 3 min. 5 sek.

SENIORZY KOBIETY:

 1. OSP FALKOWA – z czasem 3 min. 42 sek.

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA DZIEWCZĘCA:

 1. MDP CIĘŻKOWICE – z czasem 3 min. 32 sek.
 2. MDP ZBOROWICE– z czasem 4 min. 41 sek.

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA CHŁOPIĘCA:

 1. MDP CIĘŻKOWICE – z czasem 3 min. 2 sek.
 2. MDP ZBOROWICE – z czasem 3 min. 17 sek.
 3. MDP KIPSZNA – z czasem 3 min. 44 sek.

MŁODZIEŻOWA DRUŻYNA POŻARNICZA MIX:

 1. MDP BRUŚNIK – z czasem 4 min. 4 sek.
 2. MDP JASTRZĘBIA – z czasem 4 min. 35 sek.

DZIECIĘCA DRUŻYNA POŻARNICZA:

 1. OSP ZBOROWICE I – z czasem 4 min. 7 sek.
 2. OSP CIĘŻKOWICE – z czasem 4 min. 15 sek.
 3. OSP ZBOROWICE II – z czasem 5 min. 14 sek.

Tekst: Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ciężkowicach

Zdjęcia: dh Zuzanna Kwaśna, dh Piotr Stanuch – OSP Ciężkowice

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl