Zespoły z gminy Ciężkowice z sukcesami w 39. edycji Krakowskiego Wianka

24 maja 2022    
Publikacja: O24

W miniony weekend 21 – 22 maja 2022 roku w miejscowości Szczurowa w powiecie brzeskim odbyła się  39. edycja Krakowskiego Wianka – Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka.

Jak sam Jędrzej Cierniak mawiał „Jędrzejowa nuta nigdy nie zaginie, hej ani na wirsycku ani na dolinie” – to myśl przewodnia, która towarzyszyła tegorocznej 39. edycji  Krakowskiego Wianka, w 80. rocznicę śmierci syna Ziemi Zaborowskiej, patrona tego wydarzenia.

W przeglądzie wzięła udział Damska Grupa Śpiewacza działająca przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bruśniku zajmując w swojej kategorii 3 miejsce.

Warte podkreślenia jest także, iż do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Gawędziarzy, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych, Drużbów i Starostów Weselnych „SABAŁOWE BAJANIA”, który odbędzie się w sierpniu 2022 r. w Bukowinie Tatrzańskiej, Komisja zakwalifikowała grupę śpiewaczą Pogórzanie z Jastrzębi, a do udziału na Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą Antoniego Włudykę z Jastrzębi.

Gratulujemy tak zaszczytnych osiągnięć życząc dalszych sukcesów.

Źródło: KGW Bruśnik, Małopolskie Centrum Kultury „SOKÓŁ”

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl