Złote i Diamentowe Gody w Gminie Ciężkowice

02 lutego 2023    
Publikacja: m@c

W dniu  31 stycznia 2023 r. w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach odbyła się uroczystość Jubileuszy Pożycia Małżeńskiego dla par, które w związek małżeński wstąpiły ponad pięćdziesiąt lat temu i wciąż wiernie trwają przy złożonej sobie przysiędze małżeńskiej.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej celebrowanej w kościele p.w. Pana Jezusa Miłosiernego i Św. Andrzeja Apostoła w Ciężkowicach. Ceremonia w Urzędzie Gminy w Ciężkowicach  rozpoczęła się od przemówienia Gospodarza Naszej Małej Ojczyzny, Burmistrza Gminy Stanisława Kuropatwy, który powitał wszystkich przybyłych Jubilatów oraz zaproszonych gości, w tym księdza dziekana  Jana Zająca i księdza wikariusza Sławomira Czub. Słowa podziękowań do Jubilatów skierowali także   Przewodniczący Rady Miejskiej Michał Koralik i Kierownik  Urzędu Stanu Cywilnego Agata Salamon. Medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” jest jednym z ważniejszych odznaczeń państwowych, przyznawanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, to nagroda dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Akt dekoracji rozpoczął się od wręczenia  przez Burmistrza Gminy Ciężkowice medalu „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”  Jubilatom: Bajorek Maria i Stanisław, Ciepielowska Michalina i Jan, Domek Teresa i Michał, Fulara Teresa i Aleksander, Gaj Kazimiera i Ryszard, Głowienkowska Lidia i Henryk, Hołda Zofia i Stanisław, Karnafał Józefa i Ignacy, Kiełbasa Teresa i Kazimierz, Mika Lidia i Zdzisław, Padoł Joanna i Wojciech, Robak Danuta i Stanisław, Śliwa Maria i Mieczysław, Syrek Halina i Jerzy, Wolak Stanisława i Jerzy, Zwolenik Zofia i Jan. Osoby odznaczone medalem  „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” z dumą prezentowały medal przypięty przez Burmistrza Gminy. Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nagrodzeni zostali także Państwo Schabowscy, Szczerbowie, Szostkowie i Zielińscy, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w zorganizowanej uroczystości.

W 2022 roku 60-tą rocznicę ślubu, czyli Diamentowe Gody, obchodzili  Madej Janina i Stanisław, Musiał Teresa i Jan oraz Sowa Zofia i Mieczysław. Dostojni Jubilaci przyjęli zaproszenie Burmistrza Gminy i zaszczycili  wszystkich swoją obecnością.

Uroczyste spotkanie zostało umilone przyśpiewkami i melodiami wygrywanymi przez Kapelę Ludową „Pogórzanie” z Jastrzębi, wzniesiono tradycyjny toast, odśpiewano „100 lat”, a przy wspólnym  poczęstunku, przygotowanym przez restaurację „Spiżarnia”, była okazja porozmawiać z władzami gminy.

Złotym i Diamentowym Jubilatom składamy serdeczne gratulacje, życzymy zdrowia, pomyślności i szczęścia oraz spełnienia wszelkich marzeń, mając  nadzieję, że nadal będą służyć innym swoim małżeńskim doświadczeniem.

Źródło: UG Ciężkowice

 

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl