ZSOiZ Gromnik w Hiszpanii

09 października 2021    
Publikacja: m@c

W ramach projektu wymiany uczniów w programie Erasmus+ nauczyciele szkoły w Gromniku Urszula Sanek, Małgorzata Sobieraj i Sławomir Mikos na przełomie września i października uczestniczyli w tygodniowym spotkaniu przygotowującym kolejne mobilności młodzieży. Projekt „Developing interculturally competent students as a way of overcoming cultural conflicts” – „Rozwijanie kompetentnych międzykulturowo uczniów jako sposób na przezwyciężanie konfliktów kulturowych” szkoła realizuje wraz ze szkołami partnerskimi z Turcji, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Tematem projektu jest różnorodność, a jego głównym celem rozwijanie świadomości kulturowej wśród uczniów. Zdobycie globalnej świadomości o różnorodności i wartości innych kultur jest integralną częścią edukacji. Celem w projekcie jest przybliżenie młodzieży innych tradycji i wzorów kulturowych.Podczas spotkania w szkole w L’alcudia nauczyciele poza ustaleniem kolejnych wyjazdów młodzieży, mieli możliwość poznania hiszpańskiego systemu edukacyjnego, nowych metod nauczania oraz kultury i tradycji regionu Walencji.

Młodzież szkoły w Gromniku będzie uczestniczyć w mobilnościach w Portugalii, Turcji i Grecji, a reprezentacje partnerskich szkół przyjadą też w kwietniu 2022 roku do Gromnika.

Urszula Sanek

Źródło: ZSOIZ w Gromniku

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl