Zwierzak wpadł w potrzask, więc z pomocą ruszyli strażacy

29 września 2021    
Publikacja: 112

Strażacy z OSP Tuchów ratowali już bociana, który wypadł z gniazda, uwalniali uwięzionego gołębia, pomagali wydostać się krowie, która wpadła do rzeki. W poniedziałkowy wieczór do listy uratowanych przez tuchowskich druhów zwierzęcych istnień dołączył kolejny zwierzak, choć zidentyfikowanie podejrzanego nie było takie proste.

W poniedziałkowy wieczór 27 września strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie zostali zadysponowani do jednego z bloków na Osiedlu Centrum. Ze zgłoszenia wynikało, że na czwartym piętrze budynku znajduje się… jastrząb, który za nic nie może wydostać się na zewnątrz.

Strażacy zachowując się jak najdelikatniej tylko potrafili przechwycili ptaka, po czym ewakuowali go poza budynek, gdzie mógł się wzbić w powietrze. Cała akcja trwała około kwadransa. Jednak sama akcja nie okazała się najtrudniejszą sprawą do rozwiązania.

Zgłoszenie brzmiało, że pomocy potrzebuje jastrząb, jednak tuchowscy druhowie zachodzili w głowę czy to rzeczywiście jastrząb. A może krogulec lub pustułka… Na to pytanie nie potrafili znaleźć odpowiedzi. Ostatecznie okazało się jednak, że uratowany ptak to krogulec – jak wyjaśniają strażacy na swojej stronie – Koniec końców, jednak krogulec . Wierząc, że dzień bez nauczenia się czegoś nowego jest dniem straconym, dziękujemy serdecznie za pomoc w ustaleniu jego „tożsamości”.

Źródło: OSP Tuchów

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania


ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl