WOJEWÓDZKI PRZEGLĄD MUSZTRY KLAS MUNDUROWYCH W GROMNIKU

23 maja 2024    
Publikacja: Paweł Hołda

W czwartek, 23 maja 2024 roku, w malowniczo położonym Amfiteatrze Letnim w Gromniku, odbył się IX Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Wojskowych. To wyjątkowe wydarzenie zgromadziło uczniów z siedmiu szkół wojskowych z województwa małopolskiego, którzy po raz kolejny mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w dwóch kategoriach: musztrze obowiązkowej i musztrze dowolnej.

Uczestnicy przeglądu wykazali się nie tylko perfekcyjnym opanowaniem technik musztry, ale również kreatywnością i zespołowym duchem w przygotowaniu pokazów dowolnych. Każda szkoła starała się przedstawić swoje umiejętności jak najlepiej, co zaowocowało widowiskowymi i profesjonalnymi występami.

Celem Wojewódzkiego Przeglądu Musztry Klas Wojskowych jest nie tylko promowanie edukacji wojskowej, ale także rozwijanie u młodzieży takich cech jak dyscyplina, współpraca w grupie oraz patriotyzm. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń między uczniami różnych szkół, a także do wzajemnego motywowania się do dalszego doskonalenia swoich umiejętności.

Warto podkreślić, że partnerem tego przedsięwzięcia był Powiat Tarnowski, który aktywnie wspiera inicjatywy mające na celu rozwój edukacji wojskowej oraz promowanie wartości patriotycznych wśród młodzieży. Dzięki zaangażowaniu władz powiatowych oraz lokalnej społeczności, wydarzenie przebiegło sprawnie i spotkało się z dużym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i widzów.

Przegląd musztry w Gromniku stał się już tradycją, która z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników i widzów. Jest to doskonały przykład na to, jak można skutecznie łączyć edukację z wychowaniem, a także jak ważne jest wspieranie młodzieży w rozwijaniu ich pasji i umiejętności.

Zdjęcia: Justyna Ornat, Anna Cieśla

REKLAMA

KOMENTARZE, OPINIE*

(*) dodając wpis za pomocą poniższego formularza akceptujesz regulamin komentowania

ARTYKUŁY WYBRANE DLA CIEBIE

REKLAMA
Serwis zarejestrowany przez Sąd Okręgowy w Tarnowie - Nr Rej 208
Wszelkie prawa zastrzeżone © Pogórze24.pl